Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

Zimowe sporty ekstremalne

Strona główna » Zimowe sporty ekstremalne

Najpopularniejszym zimowym sportem Polaków jest jazda na nartach. Ci, którzy poszukują poczucia większej adrenaliny decydują się na inne dyscypliny. Przypominamy jednak, że nie każda polisa turystyczna w standardowym zakresie obejmuje zimowe sporty ekstremalne.

Co to są sporty ekstremalne?

Definicja sportów ekstremalnych i lista dyscyplin może się różnić w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Przyjmuje się jednak, że zimowe sporty ekstremalne to dyscypliny, które są często uprawiane poza wytyczonymi szlakami i wymagają dużych umiejętności.

Jeśli więc zamierzasz uprawiać dyscyplinę, która podnosi adrenalinę, w przypadku kupna ubezpieczenia turystycznego poinformuj o tym ubezpieczyciela, który w polisie uwzględni uprawianie sportów ekstremalnych.

Do przykładowym zimowych sportów ekstremalnych i tych o podwyższonym ryzyku możemy zaliczyć m.in.:

  • Wspinaczka górska
  • Narciarstwo poza trasami
  • Skoki akrobatyczne na nartach
  • Skoki narciarskie
  • Bobsleje
  • Heliskiing
  • Heliboarding
  • Alpinizm
  • Sporty, które wymagają pojazdów poruszających się po śniegu lub lodzie
  • Trekking górski powyżej danej wysokości

Jak widać istnieje wiele dyscyplin, które są oceniane przez ubezpieczyciela jako niebezpieczne. Ważne jest więc, by w wyborze polisy zadeklarować jakie sporty zimowe będziesz uprawiać. Pozwoli to na dobranie polisy do Twoich potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu masz pewność, że jesteś objęty najlepszą ochroną ubezpieczeniową.

Przypominamy również, że niektóre dyscypliny nie są objęte ochroną ubezpieczeniową. Dokładna lista znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Przed zakupem polisy zapoznaj się ze wszystkimi warunkami, by uniknąć nieporozumień w razie niespodziewanego wypadku.

Ile kosztuje ubezpieczenie obejmujące zimowe sporty ekstremalne?

Polisa turystyczna, która obejmuje zimowe sporty ekstremalne będzie droższa niż polisa w podstawowym wariancie. Zwiększenie ryzyka oznacza większą cenę składki. Pamiętaj, że kupno „najlepszej” polisy, która nie obejmuje uprawianych przez Ciebie sportów może być stratą pieniędzy. W przypadku wypadku ubezpieczyciel może nie pokryć kosztów związanych ze szkodą. Warto więc przed zakupem polisy skontaktować się z ekspertami, którzy dobiorą zakres ochrony i sumę ubezpieczenie do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Już dziś sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne obejmujące zimowe sporty ekstremalne. Skontaktuj się pod numerem 720 221 221 lub wejdź na turystycznapolisa.pl.

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ