Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

Zima w Zakopanem? Dlaczego nie!

Strona główna » Zima w Zakopanem? Dlaczego nie!

Jedni uważają, że Zakopane to miejsce, gdzie zimą, nie ma gdzie szpilki włożyć.  Inni z kolei że właśnie tu atmosferę zimy odczuwa się najlepiej. Zakopane to miejsce, które zapewnia wiele atrakcji nie tylko amatorom nart i innych sportów zimowych, ale również i tym, którzy  wolą wypoczywać bardziej stacjonarnie.

Cos dla amatorów białego szaleństwa

Dla amatorów sportów śnieżnych Zakopane oferuje wyciągi, oraz szkółki narciarskie dla tych, którzy na nartach stawiają swoje pierwsze kroki. Najpopularniejsze wyciągi w Zakopanem to oczywiście Kasprowy Wierch – z Kasprowego Wierchu funkcjonują też dwa wyciągi krzesełkowe na Hali Gąsienicowej i Goryczkowej),  Gubałówka, Nosal, Harenda i  Polana Szymoszkowa.

Dla amatorów biegówek Zakopane również oferuje  wiele miejsc, na których można tę dyscyplinę uprawiać. Ponieważ narciarstwo biegowe to dyscyplina, która zyskuje popularność – mieszkańcy Zakopanego i okolic posiadają znakomicie przygotowane miejsca do tego sportu.

Kuligi i ogniska

W Zakopanem atrakcje nie kończą się tylko na nartach. To tutaj organizowane są słynne kuligi, najczęściej połączone z ogniskiem i z pieczeniem kiełbasek. Oczywiście przy ognisku nie może zabraknąć góralskich przyśpiewek i tańców.

Zima w Zakopanem to również nurkowanie pod…lodem

Szukasz ekstremalnych atrakcji? Narty i snowboard już ni dostarczają adrenaliny? Spróbuj  nurkowania pod lodem. Przeciętnie nurkowanie trwa około 30 min, ale niezależnie od tego jest niesamowitym przeżyciem. Nie jest to jednak rozrywka dostępna dla wszystkich. Wymaga doświadczenia oraz wysiłku dlatego na takie wyprawy zabiera się osoby, które decydują się na szkolenie z nurkowania pod lodem.

Mistrzostw Świata w skokach narciarskich

Fani Adama Małysza i innych światowej sławy sportowców  doskonale wiedzą, że Zakopane to miasto, gdzie odbywają się Mistrzostw Świata w skokach narciarskich. Konkurs odbywa się na Wielkiej Krokwi. Z tej okazji do Zakopanego przyjeżdża wielu światowej sławy zawodników oraz tłumy turystów, którzy zapewniają wspaniały doping.

Przed wyjazdem kup polisę! Jakie ubezpieczenie narciarskie wybrać?

Ubezpieczenie na wyjazd na narty  przeznaczone jest dla osób, które uprawiają sporty zimowe.  Ubezpieczenie to różni się zakresem od tej standardowej turystycznej i jest dopasowane do charakteru wyjazdu. Ponieważ ryzyko wypadku na nartach jest znacznie wyższe, lepiej zainwestować w wyższe sumy gwarantowane.

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ