Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

Wakacje po wakacjach, czyli dlaczego wybieramy letni odpoczynek po sezonie?

Strona główna » Wakacje po wakacjach, czyli dlaczego wybieramy letni odpoczynek po sezonie?

Polacy coraz częściej decydują się na „wakacje po wakacjach”, czyli popularne Last Minute. Zaraz po sezonie biura podróży, linie lotnicze i hotele znacznie obniżają koszty udziału w imprezie. Ponadto we wrześniu i w październiku w krajach śródziemnomorskich pogoda niczym nie odbiega od letnich miesięcy w Polsce.

Przed wyjazdem porównuj ceny, sprawdzaj oferty z ostatniej chwili

Oferty Last Minute cieszą się niesłabnącą popularnością. W miesiącach powakacyjnych, mogą one stać się jeszcze bardziej atrakcyjne pod względem cenowym. Na swoich stronach internetowych, biura podróży cały czas aktualizują oferty. Mając to na uwadze musimy być cały czas przygotowani na podróż.  Zdarzyć się bowiem może, że znaleziona oferta last minute obejmuje wyjazd w ostatniej chwili.


Bezpieczny bagaż ważna sprawa

Ubezpieczenie bagażu jest częścią polisy turystycznej, którą  warto posiadać. Koszt kilkudziesięciu złotych w skali całego wyjazdu nie stanowi wielkiej różnicy, a może uratować nasze rzeczy, które wzięliśmy ze sobą. Aparaty, laptopy, telefony stanowią  ekwipunek większości turystów, a jak wiadomo, do tanich przedmiotów one nie należą. Ubezpieczenie turystyczne z opcją „ochrona bagażu” da nam poczucie bezpieczeństwa, nawet, kiedy wyruszamy w świat na ostatnia chwilę.

Ubezpieczenie dla całej rodziny

Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer TU S.A wyjasnia:  „Jeżeli urlop spędzamy w kraju, podstawą jest polisa Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Jeśli poszkodowany złamał nogę np. podczas wspinaczki, poparzył się lub doznał innego trwałego uszczerbku na zdrowiu, ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. Decydując się na pełny zakres ochrony mamy zapewnione również pokrycie kosztów leczenia powypadkowego, świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu i inne. Jeżeli suma ubezpieczenia jest zbyt niska, zwrot, jaki otrzymamy może nie pokryć wszystkich kosztów powstałych na skutek wypadku”.

OC w życiu prywatnym

Jeżeli nasza polisa jest rozszerzona o wariant odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, to nie mamy się czym martwić. Dlaczego? To towarzystwo ubezpieczeń, w którym nabyliśmy polisę pokryje  roszczenia osób, którym wyrządziliśmy szkodę.

Sytuacja za granicą jest diametralnie inna

Tu wchodzą w grę ogromne koszty. Pobyt w szpitalu, pomoc ambulatoryjna, koszty transportu medycznego są tak wysokie, że bez odpowiedniej polisy możemy mieć kłopoty finansowe do końca życia. Dokument EKUZ nie pokrywa ani kosztów transportu ani nie uprawnia do bezpłatnej opieki medycznej. Konieczna jest zatem przed każdym wyjazdem za granice odpowiednio dobrana polisa turystyczna. Nawet, jeśli wybieramy opcje lat minute, ubezpieczenie możemy wykupić dosłownie w ostatniej chwili.

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ