Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

Ubezpieczenie wyjazd na narty

Strona główna » Ubezpieczenie wyjazd na narty

Wyjazd na narty wiąże się z wieloma przygotowaniami. Sprawdzenie sprzętu, wybranie miejsca, sprawdzenie dokumentów (jeśli jedziemy samochodem należy sprawdzić stan techniczny auta, oraz ważność ubezpieczenia komunikacyjnego). W ramach przygotowania do wyjazdu należy również zadbać o ubezpieczenie na narty, które w razie wypadku zapewni nam pokrycie kosztów związanych ze szkodą.

Kartę EKUZ „uzupełnij” dodatkowym ubezpieczeniem.

Jeśli celem naszego szaleństwa w górach są kraje Unii Europejskiej to należy zabrać ze sobą kartę EKUZ, którzy częściowo redukuje nam koszty leczenia. Ze względu na spore braki w ubezpieczeniu z NFZ, należy „uzupełnić” ją polisą turystyczną, które zakresem obejmują zdarzenia, mogące wystąpić podczas zjazdów na nartach. Ubezpieczenie na narty czy snowboard to ochrona z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Bardzo często jest to standardowe ubezpieczenie turystyczne , w którym trzeba wykupić zwyżkę za uprawianie sportów podwyższonego ryzyka. Czasami towarzystwa ubezpieczeniowe tworzą specjalne produkty, które dedykowane są miłośnikom białego szaleństwa.

Ubezpieczenie na narty cechować powinno kilka elementów, niezbędnych przy tego typu ubezpieczeniu. Polisa turystyczna dla narciarzy powinna zakresem obejmować transport medyczny do szpitala lub placówki medycznej, akcję poszukiwawcze z użyciem śmigłowca, transport medyczny do kraju. Elementy te są niezbędne, jeśli bowiem ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi skutkiem czego nie będziemy mogli samodzielnie dotrzeć do szpitala – pomoc medycznego śmigłowca jest konieczna.

Koszty leczenia-obowiązkowe

Obowiązkowym elementem ubezpieczenia na narty są koszty leczenia (KL) , lub jeśli jedziemy za granicę koszty leczenia za granicą (KLZ). Dzięki KL lub KLZ w razie wypadku lub choroby będziemy pod opieką medyczną w danym kraju nie martwiąc się o koszty. Należy – w miarę możliwości – skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, której pracownicy poinstruują nas o dalszych działaniach. Suma gwarantowana powinna być wysoka, jeśli w grę wchodzi bowiem opcja transportu medycznego do Polski – to nie może być ona mniejsza niż 100 tys. złotych.
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NW lub NNW) 

Element ubezpieczenia, który zapewnia nam – w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu wypłatę odszkodowania. Najczęściej w przypadku tego rodzaju ubezpieczeniach zdarzają się odszkodowania za: złamania kończyn, trwale oszpecenie bliznami, uszkodzenie słuchu, wzroku, inne ciężkie uszkodzenia ciała, wymienione w OWU.

Ubezpieczenie OC

Nie mniej ważne niż poprzednie elementy polisy turystycznej. Wystarczy wyobrazić sobie, ze w tłumie narciarzy przewrócimy się na kogoś niszcząc jego mienie, lub wyrządzając szkodę osobową. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni sprawcę przed wszelkimi konsekwencjami finansowymi, jakie mogą być związane z wyrządzeniem szkody.
Assistance (ass) 

Nie doceniona i dość mało popularna cześć polisy turystycznej. Bardzo pomocna – dzwoniąc bowiem pod numer podany na polisie uzyskamy fachową informację na interesujący nas w danym momencie temat. Oprócz części teoretycznej – informacyjnej – ubezpieczenie pokrywa koszty noclegu jeśli z jakiś powodów nie możemy dojechać na miejsce, opiekę nad dziećmi, pomoc prawna itd. Podobnie jak w przypadku innych elementów ubezpieczenia, wyszczególnione elementy ubezpieczenia zapisane są w OWU.

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ