Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

W Światowy Dzień Turystyki przypominamy o polisie turystycznej

Strona główna » W Światowy Dzień Turystyki przypominamy o polisie turystycznej

Światowy Dzień Turystyki  przypadający na dzień 27 września,   to doskonała okazja do tego, by przybliżyć problem osób, które wyjeżdżając za granice – nie wykupują indywidualnej polisy turystycznej. EKUZ niestety daje tylko wąski i podstawowy zakres ochrony, nie gwarantuje np.: ubezpieczenia kosztów transportu medycznego, które jest niezwykle drogą usługą.

Wyjeżdżając za granicę warto zaopatrzyć się w dokument EKUZ, `dokument który potwierdza, że posiadamy w kraju ubezpieczenie zdrowotne.

EKUZ  – za część leczenia zapłacisz z własnej kieszeni

EKUZ służy do tego, by w razie zdarzenia, osoba ubezpieczona nie musiała pokrywać kosztów tego leczenia z własnych pieniędzy. Należy pamiętać, że  Wszelkie zabiegi finansowane są zaś do wysokości ich wartości w Polsce.

Ubezpieczenie turystyczne uzupełni EKUZ

Warto jednak EKUZ uzupełnić prywatnym ubezpieczeniem turystycznym, które zapewnia nam szerszy zakres ochrony, oraz wyższe sumy ubezpieczenia. Posiadając ubezpieczenie turystyczne w razie potrzeby zostaniemy przetransportowaniu transportem medycznym do Polski. Nieubezpieczony turysta, który  został przetransportowani do Polski i musi za transport zapłacić, powinien być odpowiednią przestrogą dla tych, którzy się nad tego rodzaju ochroną  zastanawiają. Pechowiec winien wpłacić kwotę 800,00 tys. zł. Ochrona NNW, KL, OC powinna zawierać odpowiednie sumy ubezpieczeń.    Jeśli podczas pobytu za granica zamierzamy oprawiać sporty wysokiego ryzyka, koniecznie wybieramy wariant, który zawiera odpowiednie rozszerzenie.

 

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ