Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

Ubezpieczenie sportów ekstremalnych

Strona główna » Ubezpieczenie sportów ekstremalnych

Wśród niebezpiecznych sportów prym wiodą dyscypliny ekstremalne – np.: lot paralotnią, spadochroniarstwo, wspinaczka czy freeskiing. Uprawianie każdej z nich wymaga odpowiedniego przygotowania , predyspozycji i doświadczenia. Ryzyko uprawiania sportów w przypadku doświadczonych sportowców wiąże się najczęściej z awarią sprzętu, jeśli natomiast brakuje nam doświadczenia, nie trudno jest o wypadek. Ryzyko nie dotyczy tylko sportów ekstremalnych. Zwykła wycieczka w góry może zakończyć się złapaniem lub skręceniem nogi.

Jeśli zatem zamierzamy (nawet jednorazowo) skorzystać z któregoś rodzaju sportu należy poprzedzić wyjazd ubezpieczeniem turystycznym koniecznie z rozszerzeniem polisy o uprawianie sportów ekstremalnych. W razie wypadku ubezpieczyciel nie odmówi nam pokrycia kosztów przeprowadzonej akcji ratunkowej, kosztów leczenia, czy opłacenia za pobyt w szpitalu. Z reguły polisy uwzględniają tylko amatorskie uprawianie sportów, jeśli więc planujemy aktywność typu nurkowanie czy kitesurfing, należy pamiętać o wykupieniu odpowiedniej polisy turystycznej, z od adekwatną suma ubezpieczenia.

 

Jeżeli szukasz ubezpieczenia sportów ekstremalnych skorzystaj z portalu SuperUbezpieczenia.pl

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ