Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

Ubezpieczenie OC skoków na spadochronie

Strona główna » Ubezpieczenie OC skoków na spadochronie

Dlaczego ludzie decydują się na skoki na spadochronie? Może dlatego, że niektórzy z nas nie potrafią żyć bez zastrzyku adrenaliny. A tę gwarantują np. skoki ze spadochronem. Skoczkowe, twierdzą, że ciężko im jest porównać jakieś przeżycie do tego co czuje człowiek podczas skoku. Według nich najbardziej emocjonującym elementem skoku jest niewątpliwie sam moment tego, że trzeba w pewnym momencie wyskoczyć

Wracając jednak na ziemię. Każdy organizator skoków musi być objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Według prawa bowiem: „Osoby wykonujące skoki ze spadochronem osobowym, z wyłączeniem pasażera tandemu podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim w związku z wykonywaniem skoków. Zgodnie z polskimi przepisami lotniczymi, wysokość ubezpieczenia – ubezpieczenie OC skoków na spadochronie – musi wynosić minimum 50 000 złotych. Warto jednak zastanowić się nad wyższą sumą ubezpieczenia, jeśli bowiem skok nasz wyrządzi komuś szkodę, ubezpieczyciel pokryje wszelkie skutki niefortunnego skoku ( łatwo wyobrazić sobie samochód na którego dach upadł skoczek). Ponieważ skoki spadochronowe są rodzajem sportów o podwyższonym ryzyku, warto, ubezpieczyć się również od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Ta forma ubezpieczenia pozwoli nam na ewentualne pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku (w tym przypadku nieszczęśliwego skoku) utracimy zdrowie. Jeśli planujemy skok poza granicami kraju, to oprócz karty EKUZ, koniecznie należy wykupić ubezpieczenie od kosztów leczenia za granicą, które zapewni nam ochronę, w zależności od wybranego wariantu. Jeśli doznamy uszczerbku na zdrowiu ubezpieczenie KLZ pokryje za nas koszty leczenia, pobytu w szpitalu i inne koszty związane z powrotem do zdrowia. Ubezpieczyciel zwróci nam też wydatki, które ponieśliśmy na wykupienie lekarstw, które zlecone zostały przez lekarza, oraz transport medyczny do kraju. Należy zatem pamiętać, że: dobry skoczek planuje skok wraz z dobrym ubezpieczeniem.

Zatem przed skokiem trzeba wykupić ubezpieczenie OC skoków na spadochronie!

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ