Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą

Strona główna » Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą

Wielu Polaków co rok spędza wakacje za granicą. Wybieramy coraz dalsze, egzotyczne kierunki, takie jak Kuba, Meksyk, czy Tajlandia. Podróżując po terenie państw Unii możemy korzystać z EKUZ, ale nie jest to zawsze wystarczające zabezpieczenie przed wysokimi kosztami leczenia. Tego rodzaju wydatki  weźmie na siebie ubezpieczyciel jeśli wykupimy dopasowane do wyjazdu ubezpieczenie turystyczne. 

Ubezpieczenie KL jest podstawowym i najważniejszym  elementem polisy turystycznej

Koszty leczenia w zależności od państwa są różne, ale zazwyczaj nie należną do niskich sum. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą w większości TU mają podobną konstrukcję i działają na tych samych zasadach. Jednak należy tu zwrócić uwagę na dwa zasadnicze punkty: zakres ochrony i suma ubezpieczenia.

Zakres ochrony

Zazwyczaj w zakres ubezpieczenia kosztów leczenie wchodzą: koszty hospitalizacji, koszty leczenia ambulatoryjnego, koszty przedwczesnego porodu, leczenie stomatologiczne, koszty ratownictwa, koszty transportu medycznego, koszty transportu zwłok, koszty transportu powrotnego, zakup niezbędnych lekarstw i środków opatrunkowych.

Zbieraj rachunki

Aby TU zwróciło nam koszty jakie ponieśliśmy w związku z pogorszeniem się naszego stanu zdrowia, należy zbierać wszelkie rachunki dokumentujące wydatki. Ubezpieczenie turystyczne działa także w prywatnych placówkach – warto mieć to na uwadze szukając odpowiedniej pomocy.

Wybierając ubezpieczenie turystyczne warto zwrócić tez uwagę na sumy

Minimalną bezpieczną kwotą kosztów leczenia w Europie jest 20 000 euro, zaś zalecaną 30-40000 euro. Wybierając się poza teren Europy warto rozważyć opcje nawet do 40-50 000 euro.

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ