Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

Kategoria: Ubezpieczenia


Tagi:

Ubezpieczenie dla aktywnych

Strona główna » Ubezpieczenie dla aktywnych

Ubezpieczenie turystyczne „nie działa” tylko podczas wakacji. Nawet kilka dni w górach, czy na snowboardzie należy koniecznie zgłosić swojemu agentowi. Skutki nieszczęśliwych wypadków a granica mogą być bardzo różne…począwszy od zatarć, czy lekkich obić  na groźnych wypadkach, wymagających transportu medycznego kończąc. 

Wyjeżdżając za granicę, kierujemy się różnymi celami. Jedni jadą w poszukiwaniu lepszej pracy, inni – bo szef wysłał na konferencję, jeszcze inni, bo w ten sposób chcą spędzić aktywnie wolny czas. I tu:  w zależności od tego w jaki sposób będziemy wypoczywać, zależeć będzie konstrukcja naszego ubezpieczenia. Dlaczego? Dlatego, że ubezpieczyciele rozgraniczają rodzaje sportów na te, które uprawiamy amatorsko jak i na te bardziej ekstremalne (surfing, paralotniarstwo, wspinaczka górska itd.). Oczywiście poziom narażenia na niebezpieczeństwo jest inny, ale podczas spaceru po kamienistej plaży łatwo o skręcenie nogi.

Zasada jaką kierują się ubezpieczyciele polega na tym, iż rozróżniają oni kilka typów uprawiania sportu. Ubezpieczenie turystyczne z klauzulą: „uprawianie spotów ekstremalnych” nie jest szczególnie skomplikowanym produktem  i  w tym przypadku zakłady ubezpieczeń razem zgodnie określają ten termin. Ubezpieczyciele definiują  sporty ekstremalne jako „aktywność sportową, której uprawianie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka, często zagrożenia życia, w celu osiągnięcia maksymalnych wrażeń”. Różnica pomiędzy ubezpieczycielami tkwi w listach w których dyscypliny te są wy mieniane.

Inaczej jest w przypadku „sportów amatorskich ”, oraz „sportów podwyższonego ryzyka”.  Dlatego zawsze warto sprawdzić co dany ubezpieczyciel ma do zaoferowania polecając nam ubezpieczenie dla aktywnych.

Pamiętaj: Ubezpieczenie turystyczne z rozszerzeniem ochrony o uprawianie sportów ekstremalnych  przeznaczane jest dla osób, którzy są szczególnie narażeni na kontuzje związane z uprawianiem sportu. zawodowo lub uprawianiem sportów ekstremalnych. Co prawda składka w tym przypadku „pójdzie” w górę, ale mając takie ubezpieczenie dla aktywnych mamy pewność, że w razie potrzeby uzyskamy odpowiednią pomoc. W przypadku amatorskiego uprawiania sportu klienci zakładów ubezpieczeń, często korzystają ze świadczeń w ramach  standardowej polisy turystycznej, która mając węższy zakres ochrony tym samym ,mniej kosztuje.

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ