Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

Kategoria:


Tagi:

Trudno przewidzieć, co może wydarzyć się podczas wakacji. Zadbaj o ubezpieczenie turystyczne!

Strona główna » Trudno przewidzieć, co może wydarzyć się podczas wakacji. Zadbaj o ubezpieczenie turystyczne!

Wyjeżdżając za granice , często nie dopuszczamy do siebie myśl jakoby miało by nam się coś przytrafić. Jednak życie pisze różne scenariusze, o czym przekonali się polscy turyści tracąc na leczenie około kilku tysięcy złotych. Ubezpieczenie turystyczne na zagranicznych wakacjach może ustrzec nas przed ogromnymi długami, z którymi zmagać się będziemy nawet do końca życia. Warto?

Czym się kończą wakacje turystyczne bez polisy turystycznej?

Jeśli poważnie zachorujemy, lub ulegniemy wypadkowi podczas pobytu za granicą, musimy liczyć się z ogromnymi stratami finansowymi. Przypadków Polaków, którzy popadli w finansowe kłopoty z powodu braku ubezpieczenia jest bardzo dużo. Za dużo. Na pewno każdy z nas słyszał o pechowym turyście, który podczas wakacji w Meksyku dostał udaru. Stanisław N. – bo o nim mowa, spędzał z rodziną wakacje w Meksyku. Ponieważ doznał tam udaru, meksykański szpital udzielił mu pomocy. Koszt leczenia pana Stanisława łącznie z transportem medycznym wyniósł … 800 tys. zł. Gdyby Pan Stanisław miał ubezpieczenie turystyczne nie musiałby się zamartwiać skąd brać pieniądze na zwrot kosztów leczenia. Inaczej było z turystką podróżującą do Australii. Dzięki temu, że była przezorna i wykupiła odpowiednie ubezpieczenie turystyczne nie musiała spłacać rachunków jaki wystawił jej tamtejszy szpital. Koszty leczenia wraz transportem medycznym do Polski wyniosłyby turystkę 220 tys. zł. Właśnie podczas pobytu na wakacjach kobieta zachorowała na serce.

Trudno przewidzieć, co może wydarzyć się podczas wakacji

Planując wakacje liczymy na wypoczynek i spędzenie spokojnego czasu z rodziną. Jednak należy przewidzieć, że podczas samej podróży jak i pobytu za granicą może przydarzyć nam się wypadek, lub możemy ciężko zachorować. Nie warto ryzykować, a koszty ubezpieczenia turystycznego należy wilczyc w koszty wycieczki.

Mądry Polak po szkodzie

Mimo licznych apeli ze strony firm ubezpieczeniowych Polacy i tak nie wykupują polis. Co prawda z roku na rok świadomość ubezpieczeniowa rośnie, mimo to, jesteśmy pod względem wykupywania ubezpieczeń na szarym końcu w Europie. Nie  możemy więc iść tokiem myślenia, że firmy „namawiają do kupowania zbędnych rzeczy”. Te „rzeczy” mogą uratować nas od ogromnych długów spowodowanych zachorowaniem podczas naszej podróży zagranicznej. Pamiętaj, że EKUZ daje Ci tylko prawo do podstawowej opieki medycznej, a za niektóre usługi, które w Polsce otrzymamy w ramach NFZ, tam zapłacimy z własnej kieszeni.

Nie ryzykuj! Skorzystaj z pomocy ekspertów ubezpieczeniowych. Znajdziemy dla Ciebie ubezpieczenie turystyczne dopasowane do Twoich potrzeb. Zadzwoń! Jesteśmy pod numerem: +48 221 221 255, lub +48 720 221 221.

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ