Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

Straciłeś telefon komórkowy za granicą? Co zrobić w takiej sytuacji?

Strona główna » Straciłeś telefon komórkowy za granicą? Co zrobić w takiej sytuacji?

Najnowsze telefony komórkowe, smartfony to nie tylko urządzenia do komunikowania się. Często to także organizery, pamiętniki ze zdjęciami oraz bardzo ważne urządzenie w pracy. Na smartfonach zapisujemy często cenne kontakty, zdjęcia i ważne dokumenty. Utrata telefonu może doprowadzić do bardzo wielu problemów. W tym artykule podpowiemy Ci co zrobić, gdy stracisz telefon podczas zagranicznej podróży.

Kiedyś wyjeżdżając na wakacje zabierało się ze sobą mapę, latarkę, przewodnik, aparat fotograficzny lub kamerę. Obecnie to wszystko znajduje się w naszych smartfonach. Co ciekawe, co roku dochodzi do około 20 milionów kradzieży telefonów komórkowych. Najczęstszymi ofiarami są przeważnie turyści, którzy podczas wakacji zapominają o wszystkich środkach ostrożności.

Gdy z niewiadomych dla Ciebie przyczyn straciłeś telefon, musisz wiedzieć, że czas jest tutaj bardzo ważny. Najważniejsze to od razu dzwonienie na swój telefon. Poproś o pomoc znajomego lub skorzystaj z hotelowego telefonu w recepcji. Nikt nie odbiera? Nagraj wiadomość głosową i podaj niezbędne informacje jak się z Tobą skontaktować. Podobne informacje wyślij dodatkowo sms-em.

Wielu użytkowników telefonu nakłada na swoje urządzenia blokady, które uniemożliwiają korzystania z niego bez znajomości specjalnego kodu. Producenci telefonów chcą pomóc wszystkich tym, którzy z niewiadomych przyczyn stracili telefon. Tak np. system iOS wprowadził tzw. tryb utracony. W przypadku zaginięcia telefonu właściciel może go zablokować specjalnym kodem blokady. Następnie na ekranie telefonu pojawi się specjalna wiadomość z adresem, gdzie można oddać telefon. Dodatkowo dostępna jest aplikacja Znajdź mój iPhone, która zablokuje wszystkie karty kredytowe, które zapisane są w aplikacji MyWallet. Podobne aplikacje dostępne są również w systemie Android.

Tracąc telefon należy równie szybko poinformować o tym fakcie policję. Z pewnością możesz zostać poproszony o podanie numeru IMEI. Sporządzony przez policję raport może okazać się pomocny w kwestii ubiegania się o odszkodowanie.

Wyjeżdżając na wakacje bardzo ważne jest, by kompleksowo ubezpieczyć swój sprzęt elektroniczny. Ubezpieczyciel zapewni Ci wypłatę odszkodowania lub zajmie się naprawą uszkodzonego sprzętu. Pamiętaj, że wyborze ubezpieczenia należy dokładnie przeczytać OWU i zapoznać się ze wszystkimi zapisami.

Źródło: www.podroze.onet.pl

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ