Czas na bezpieczne wakacje

Zadbaj o siebie i bliskich!

WYLICZ SWOJĄ POLISĘ

Ochrona OC niezbędna podczas wakacyjnych wyjazdów!

Strona główna » Ochrona OC niezbędna podczas wakacyjnych wyjazdów!

Ochrona OC kojarzy się głównie z polisą komunikacyjną. Jednak ta niedoceniona część np. ubezpieczenia turystycznego może być bardzo pomocna jeśli wyrządzimy komuś szkodę, za którą będziemy musieli pomieść wysoką karę finansową. Ochrona OC jest niezbędną i bardzo ważną częścią każdego ubezpieczenia turystycznego.

Jeśli zdarzy się, że nieumyślnie zniszczymy czyjąś własność cała odpowiedzialność za szkodę spada na nas, czyli na sprawców szkody. Przykładów takich sytuacje można by mnożyć w nieskończoność,  jednak główną ideą tego rodzaju ochrony jest fakt, że za uszkodzone przedmioty zapłaci nasz ubezpieczyciel. Wykupienie polisy OC jest zatem sposobem na ochronę naszych finansów.

Ubezpieczenie OC może być niezależną polisą, można też poszerzyć o tę opcję ubezpieczenie turystyczne

Z polisy OC pokryjemy też uszkodzenia wynajmowanych przyczepach kempingowych czy sprzęcie sportowym, w tym łódkach, kajakach, żaglówkach itd. Ochroną objęty jest nie tylko ubezpieczony, ale również zamieszkujący z nim członkowie rodziny, jak i posiadane zwierzęta, które, o czym codziennie przekonują się listonosze, mają rozmaite sposoby na uatrakcyjnienie im wykonywania obowiązków. Nawet najłagodniejszy pupil, podczas wspólnego wakacyjnego wyjazdu może dojść do wniosku, że przechodzący obok naszego namiotu człowiek ma złe zamiary. Z polisy OC uregulowana zostanie należność za poszarpane spodnie i wypłacone odszkodowanie za szwy na łydce i rozstrój nerwowy

Dlaczego warto wykupić ochronne OC?

Dlatego że  polisa OC zapewnia: ochronę przed konsekwencjami finansowymi szkód, jakie nieumyślnie wyrządziliśmy osobom trzecim lub też ich mieniu, szeroki zakres ubezpieczenia, umożliwiający zakup dodatkowych opcji (np. możemy ubezpieczyć się od szkód związanych z posiadaniem i używaniem broni palnej albo zagwarantować sobie pokrycie kosztów wynagrodzenia ekspertów lub innych wydatków związanych z pomocą prawną).

Kiedy TU nie wypłaci odszkodowania?

Ochrona może  „ nie zadziałać” , jeśli szkoda, którą wyrządzimy osobom trzecim powstała np.
podczas uprawiania przez nas sportów ekstremalnych, podczas udziału w zawodach sportowych i wyścigach, lub w winnych sytuacjach, które ubezpieczyciel zawarł w części umowy dotyczącej tak zwanych „wyłączeń”.

Zadbaj o swój dom gdy wyjedziesz!

Wyjeżdzamy na wakacje. To idealny moment, dla osób które chcą okraść Twój dom. Nie czekaj, ubezpiecz swój dom już teraz i jedz na wakacje spokojnie!

ZOBACZ WIĘCEJ